Ми працюємо для вас

9.00 — 18.00

Субота — вихідний

Неділя 9.00 — 17.00

Чергове заняття Українського розмовного клубу «Файно» було дуже насиченим та незвичним. На учасників клубу, небайдужих читачів бібліотеки чекала презентація книжок Максима Віхрова «Дикий Схід» та Єлізавети Гончарової «(Не)Воля» про історичне минуле Донеччини і сучасну проблематику регіону.
Єлізавета Гончарова познайомила присутніх зі своєю книгою «(Не)Воля», яка розповідає про пошук волі, а, точніше, пошук виходу з неволі різними людьми, які опинилися у непростих життєвих обставинах. Усі події розгортаються на сході України, де найбільша в країні кількість тюрем та сиротинців. А останні роки до них додалися ще й полонені, окуповані території та населені пункти, розташовані на лінії фронту, – так звана «сіра зона». Герої оповідань прагнуть свободи та волі, бо відчувають її нестачу. Хтось не має можливості вільно переміщуватися в просторі, хтось із самого дитинства живе в умовах несвободи, хтось повернувся з полону фізично, але емоційно – ще й досі там. А для когось поняття волі означає просто залишитися живим.
У книзі Максима Віхрова «Дикий Схід» описується становлення, буття та занепад «вугільного» регіону, який вже давно травмований російськими імперськими експериментами. Як очевидець драматичних подій весни 2014 року автор акцентує увагу на донбаському сепаратизмі, а також процесах, які зробили Донбас придатним для російських геополітичних авантюр.

   

На презентації книги Єлізавети Гончарової, яка, до речі, є ініціатором конкурсу дитячого художнього репортажу пам’яті Степана Чубенко, була присутня його мама – Сталіна Чубенко. Вона розповіла, що до дня народження її сина в ЗОШ № 12 була проведена акція «Подарунки дітям», під час якої збирали подарунки для дитячого будинку «Антошка», яким дуже опікувався Стьопа разом із друзями та був там частим гостем. Всі зібрані речі (альбоми, олівці, фарби, розмальовки та ін.) Сталіна В’ячеславівна передала головному лікарю дитячого будинку Анатолію Романову прямо в бібліотеці. Несподіваний подарунок від Сталіни Чубенко отримав і наш Книжчин дім, за що ми дуже вдячні. Сподіваємося, що подаровані книги знайдуть своїх маленьких читачів! 🙂
На завершення заходу координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» Ігор Бут долучив всіх присутніх до розгадування кросворду, підготовленого до Дня української писемності та мови.
Три години живого та цікавого спілкування залишили тільки приємні спогади та емоції. Дякуємо всім за чудовий день!

Перейти до вмісту