Ми працюємо для вас

9.00 — 18.00

Субота — вихідний

Неділя 9.00 — 17.00

Друзі! Новий 2020 рік для нашої бібліотеки розпочався з приємних дарунків – ми отримали рідкісні видання від ГО “Товариство Олекси Тихого”. Презентував нові книги для книгозбірні Євген Шаповалов – голова цього товариства, почесний краєзнавець Донеччини, член Національної спілки краєзнавців України (НСКУ).

   

Серед подарованих видань – 2-й випуск історико-краєзнавчого та літературно-мистецького альманаху “Степ/Step. Нескорений український Донбас”, презентація якого відбудеться в бібліотеці в лютому 2020 р. (дату буде оголошено додатково).

Степ/Step – це гра слів, що наголошує на революційному поступі Донбасу до свободи та європейського майбуття, шлях до якого було втрачено під час радянсько-московського панування. Видання надає перевагу матеріалам, які сприяють національно-культурному відродженню на розбудові української нації. Тут можна знайти роздуми Івана Дзюби та Олени Стяжкіної про долю нашого краю, історичні колажі від В. Качура та В. Алтухова, літературознавчі нариси відомих літературознавців і краєзнавців нашого краю В. Оліфіренка, В. Романька, О. Максименка та ін., а також поетичні твори Василя Голобородька, Станіслава Жуковського, Юрія Доценка.

Привертає увагу розділ “Хроніки окупації”, де можна познайомитися зі спогадами В. Циміданова, Е. Фіалка та О. Степової про окупацію Донецька, Дружківки та інших територій Донбасу. Безперечно, нікого не залишать байдужим інтерв’ю з українським вченим-релігієзнавцем і відомим громадським діячем Ігорем Козловським, блогеркою Оленою Степовою та історикинею й письменницею Оленою Стяжкіною.

Завершують видання “Роздуми про українську мову та культуру в Донецькій області” та “Словник невідповідних форм української літературної мови” Олекси Тихого.

Матеріали альманаху не тільки розповідають про нелегке сьогодення Донбасу, але й доводять читачеві, що наш край в усі часи був українським, і жили тут вільні духом люди. Створений Товариством Олекси Тихого у співпраці з Донецьким обласним краєзнавчим музеєм, альманах буде цікавий не тільки краєзнавцям та історикам, а й широкому колу читачів, усім, кому не байдужа доля нашої країни.

Наступні два видання, подаровані Євгеном Шаповаловим, – це видані видавництвом “Український пріоритет” книги: Євгена Маланюка “Малоросійство” (2015) та Володимира Шовкошитного “Герої народжуються на могилах героїв” (2012). “Малоросійство” – відоме есе геніального українського письменника Євгена Маланюка, в  якому він розглядає суть та причини хронічної “хвороби” українців усіх часів – ганебного мароросійства.

Книга відомого політичного та громадського діяча В. Шовкошитного розповідає про історію повернення на Батьківщину тіл видатних українців, борців за волю України Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина. Доповнюють публіцистичну повість вибрані поезії автора.

Бібліотека висловлює велику подяку ГО “Товариство Олекси Тихого” та його голові – п. Євгену Шаповалову за подаровані видання, які стануть окрасою нашого книжкового фонду. Запрошуємо небайдужих до цієї  тематики читачів до знайомства з новими книгами!

Перейти до вмісту