Історія Дитячої центральної бібліотеки м. Краматорська розпочалася наприкінці 1968 року, коли за рішенням сесії Краматорської міської ради було відкрито міську бібліотеку для дітей №4 ім. О.С.Пушкіна (так спочатку називалась наша бібліотека). Розташована вона була в музичній школі №1 по вул. Маяковського, в одній кімнаті площею 10 м2. Книжковий фонд налічував усього 2964 примірники. Два бібліотечних працівники обслуговували 75 читачів, які не мали змоги вільного доступу до фонду.
Через рік бібліотека отримала нове приміщення по вулиці ХІХ Партз`їзду, 38 (нині – Ярослава Мудрого). За ініціативи завідувачки бібліотеки Галини Тихонівни Шморгун проводилася велика робота з формування фонду літератури для дітей, освоювалися нові форми й методи роботи з читачами: поводились читацькі конференції, літературні вечори, ігри тощо.
У 1974 році бібліотека отримала нове світле приміщення по вул. Двірцевій, 25 (площею в 600 м2) та увійшла до складу міської Централізованої системи публічних бібліотек. Крім того вона почала виконувати функції Центральної дитячої бібліотеки та методичного центру для всіх бібліотек міста, що обслуговують дітей. Кількість бібліотечних працівників збільшилася вдвоє, і вони вже обслуговували 4089 читачів. Фонд бібліотеки на той час вже становив 24514 примірників.
Завідувачкою бібліотеки в той час була призначена Двіняніна Марія Григорівна, яка разом зі своїм колективом багато зробила для формування й розміщення книжкового фонду, його популяризації серед читачів. У обслуговуванні дітей була впроваджена диференціація за віком, до структукри бібліотеки увійшли відділи обслуговування користувачів дошкільного й молодшого шкільного віку та середнього й старшого шкільного віку й організаторів дитячого читання (батьків, вихователів та вчителів). Бібліотека стала справжнім інформаційно-культурним центром і отримала звання “Бібліотека відмінної роботи”.
Наприкінці 90-х років пріоритетними напрямками діяльності бібліотеки стали розвиток книгозбірні, збереження спеціалізованого бібліотечного обслуговування дітей, популяризація кращих здобутків культури, звичаїв та традицій українського народу, вітчизняної дитячої книжки, організація дозвілля дітей та допомога їм у навчанні. У цей час бібліотеку вже очолювала Катерина Іванівна Подгорна, яка згуртувала навколо себе дружній високопрофесіональний колектив однодумців.
1997 року бібліотека переїхала в приміщення по вул. Парковій, 14, площею 824 м2. Продовжувалася наполеглива праця по нарощуванню книжкових видань. Книгозбірня зібрала унікальний фонд, завдяки якому задовольнялися найрізноманітніші запити користувачів. Фонди бібліотеки на кінець ХХ ст. збільшилися майже до 70 000 примірників.
З 2002 року в бібліотеці розпочалася автоматизація бібліотечних процесів. Стратегічною метою колективу стало перетворення бібліотеки в сучасний автоматизований інформаційний центр. У 2003 році, завдяки участі в проекті “LEAP. Інтернет для читачів публічних бібліотек” від Посольства США в Україні, у бібліотеці було створено безкоштовний Інтернет-центр. Бібліотека отримала комп`ютери та створила: власну локальну мережу з автоматизованими робочими місцями для читачів та бібліотекарів, яка зростає з кожним роком; WiFi-зону; перший серед дитячих бібліотек Донеччини веб-сайт (з 2006 року) та сторінки в соціальних мережах і сміливо увійшла в світ сучасних телекомунікацій.
Головними напрямками діяльності бібліотеки стали робота на користь місцевої громади та популяризація дитячої книги й читання. Тому бібліотекою були розроблені ряд проектів, за якими вона будує свою роботу як культурно-дозвіллєва та інформаційно-освітня установа, центр бібліотечно-бібліографічного обслуговування дітей, підлітків і організаторів дитячого читання. Колектив бібліотеки сьогодні складається з 13 висококваліфікованих бібліотечних працівників, який очолює спеціаліст високого рівня Ганна Леонідівна Бахман.