Володимир Коцаренко
Коцаренко Володимир Федорович народився 17 лютого 1957 року у Краматорську.
Після закінчення загальноосвітньої школи № 7, в 1974 році вступив до Краматорського індустріального інституту (нині Донбаська державна машинобудівна академія – ДДМА). З 1979 року, після завершення навчання в інституті, почав працювати на Старокраматорському машинобудівному заводі (СКМЗ), у відділі головного конструктора (ВГК).
У 1979-1981 рр. проходив службу в армії.
Після демобілізації з армії продовжив працювати на СКМЗ. У 1981-1987 рр. – інженер-конструктор ВГК; в 1987-1993 рр. – заступник начальника відділу кадрів; в 1993-1998 рр. – заступник голови профспілкового комітету заводу. З 1999 р по 2016 року працював у виконкому Краматорської міської ради, очолював відділ з питань преси, інформації та зв’язку з громадськістю.
Володимир Коцаренко багато років займається вивченням історії рідного краю, в основному – дорадянського періоду. Ще з часів навчання в школі Володимир Федорович був небайдужий до історії, а з 1985 року, після знайоства з краєзнавицею та директоркою музею історії СКМЗ Надією Дмитрівною Шляхтиченко, став цілеспрямовано вивчати історію рідного краю. Робив це глибоко й серйозно, займаючись науково-дослідницькою роботою у найбільших бібліотеках і центральних архівах колишнього СРСР. Саме Коцаренко першим дослідив історію заселення нашого краю, відкрив раніш невідомі сторінки з історії будівництва залізничної станції Краматорської, набуваючи одночасно досвіду й ваги як краєзнавець.
Сьогодні Володимир Коцаренко вже є членом Всеукраїнського Товариства краєзнавців. Він співавтор краєзнавчих збірок “Малоизвестные страницы истории города Краматорска” (1998), “Страницы истории города Краматорска” (2008) та “Краматорск. Страницы истории” (2018), автор книг “Краматорск: забытые страницы истории” (1999), “Краматорская быль” (2002), “Краматорськ: витоки “(2018). Лауреат літературної премії ім. В. Шутова Донецького обласного Фонду культури (1990). Лауреат конкурсу “Краща книга нової доби”, в номінації “Краще українське видання про міста, села рідного краю” регіональної виставки-ярмарку “Книга. Поліграфія. Реклама. Інформація – 2002”.
Авторський стиль письменника-краєзнавця доволі своєрідний: він знаходить важливий історичний факт і створює цілісний художній образ, спираючись на дані архівних документів.
Його перу належать кілька сотень статей і нарисів краєзнавчого характеру, опублікованих на сторінках регіональних газет і журналів, у збірниках матеріалів Всеукраїнської (2005) та обласних наукових конференцій, “Енциклопедії Сучасної України”, альманасі “Рідний край”, збірниках “Летопись Донбасса” і “Альманах Муз”, в журналах: “Былое”, “Новий Світ”, “Бахмутський часопис”, членом редколегії якого він є, та ін.
Крім того, Володимир Коцаренко є також співавтором символіки міста Краматорська – герба і прапора (2008).
Володимир Федорович – голова краматорського краєзнавчого клубу «Краєзнавець», член Національної спілки краєзнавців України. Член Національної спілки журналістів України. Лауреат літературної премії ім. В. Шутова Донецького обласного фонду культури (1990). Почесний краєзнавець Донеччини (2008) та Почесний краєзнавець України (2010). 2016 року Указом Президента України, з нагоди Дня Соборності України, Володимиру Федоровичу присвоєно звання “Заслужений працівник культури України”.