КРАМАТОРСЬК – це місто, у якого є неповторне минуле, є сповнена надіями та турботами сучасність і, ми віримо, його чекає щасливе майбутнє. Тут живуть працьовиті й небайдужі люди. У нашого міста – високий інтелектуальний та технічний потенціал, тому воно може невпинно розвиватися і з кожним роком ставати ще кращим.
Ми віримо, що у майбутньому Краматорськ стане містом, де збуваються найзаповітніші мрії. Адже краматорці завжди налаштовані на творення та успіх. Тому, що Краматорськ – наше щастя, наша гордість і наша любов!
Фото для сторінки люб’язно надали краматорські майстри фотографії: Марина Чернишова, Дмитро Алімкін, Артем Гетьман та Олексій Піддубний
Віртуальні тури Краматорськом
Центральна частина міста
Площа Миру
Міська рада
Художній музей міста
Парк “Ювілейний”
Сквер Профспілок
Кінотеатр “Родіна”
Перехрестя вул. Академічної та вул. Марата
Парк імені О.С. Пушкіна
Стара частина міста
Залізничний вокзал
Вулиця Тріумфальна
Mіський Центр культури і дозвілля імені Леоніда Бикова
Наше місто розташоване у північній частині Донецької області на річці Казенний Торець – правій притоці Сіверського Дінця. Офіційна дата заснування – 1868 рік. Статус міста Краматорську присвоєно 1932 року. За останнім переписом (2001 р.) його населення складало 181 тис. чоловік, а за даними Краматорської міської ради від 09.11.2015 кількість мешканців становить – 199,7 тис. чоловік. Площа, яку займає місто – 357 кв. км.
Краматорськ – місто обласного підпорядкування, але з 13 жовтня 2014 року воно було оголошено обласним центром Донецької області, оскільки, в зв’язку з окупацією Донецька та початком російсько-української війни, сюди було перенесено Донецьку обласну військово-цивільну адміністрацію.
Своєрідність Краматорська полягає в особливості його адміністративного управління. В межах міста працюють 5 місцевих рад – 1 міська і 4 селищних: Біленьківська, Красноторська, Шабельківська і Ясногірська.
Краматорськ відомий не лише в межах України, але й за кордоном. Це крупний залізничний вузол, центр машинобудування України. Машинобудування переважно важке, для металургійної, вугільної, транспортної, енергетичної промисловості. Славу нашому місту створили виробники унікальної продукції: прокатних станів, екскаваторів, стартових комплексів для космічних кораблів… Краматорськ вважається також неофіційною ювелірною столицею України. Сьогодні у місті працює 20 великих та більше 2 тис. середніх і малих підприємств. Більше половини загального числа зайнятих, працює у промисловості.
Науковий та культурний потенціал міста складають Донбаська державна машинобудівна академія (ДДМА), Донбаський нститут техніки та менеджменту (ДІТМ), науково-дослідний і проектно-технологічний інститути машинобудування, палаци культури, бібліотеки, музеї …